Djokovic zagra o 1/4 Rogers Cup

Peter Polansky [WC] był przeciwnikiem 31-latka z Belgradu w drugiej rundzie.

Novak Djokovic w tegorocznej edycji Rogers Cup występuje z numerem 9. Serb w pierwszej rundzie odniósł dwusetowe zwycięstwo nad Mirzą Basicem [LL], a o wejście do trzeciej zagrał w środę ze sklasyfikowanym poza TOP 100 Peterem Polansky’m.

W partii otwierającej ten pojedynek triumfator tegorocznej edycji Wimbledonu zdobył przewagę przełamania w ósmym gemie, dzięki której po 32 minutach wyszedł na prowadzenie 1:0 w setach. W końcówce drugiej partii Serbowi również udało się zdobyć gema przy podaniu rywala.

To wystarczyło, żeby po godzinie i 23 minutach pokonał Petera w 2 setach 6/3, 6/4. Poprzednim razem zawodnicy zmierzyli się ze sobą w 2009 roku, także w Kanadzie. Wtedy również mocniejszy był Nole, który jest czterokrotnym zwycięzcą tych prestiżowych zmagań.

Jego następnym przeciwnikiem w walce o ćwierćfinał będzie Dominic Thiem [7] albo Stefanos Tsitsipas. Mecz tych panów zaplanowany jest na godzinę 20:00 czasu polskiego. Tymczasem Polansky za udział zapisze na swoim koncie $35,055 i 45 punktów.