Toronto: Tsitsipas pokonał Djokovicia

Młody Grek awansował do ćwierćfinału.

Rozstawiony z numerem dziewiątym Novak Djoković nie zagra w 1/4 finału turnieju ATP 1000 w Toronto. Na jego drodze staną Stefanos Tsitsipas, który z meczu na mecz prezentuje się coraz pewniej i tym razem pokonał wyżej notowanego Serba 6:3, 6:7, 6:3, dzięki czemu po dwóch godzinach i 19 minutach awansował do ćwierćfinału kanadyjskiej imprezy.

Zdecydowanym faworytem tego pojedynku był Serb, jednak od początku miał on problemy ze swoim podaniem i już w pierwszym gemie musiał bronić się przed przełamaniem. Ta sztuka udała się Djokoviciowi, ale po kilkunastu minutach Tsitsipas był skuteczniejszy, zdołał dokonać przełamania, by później pewnie zakończyć pierwszą partię.

Popularny „Nole” był pod dużą presją, a spotkanie było bardzo wyrównane i ani na moment Grek nie stracił koncentracji. Miał swoje okazje w końcowej fazie drugiego seta, ale wtedy Novak obronił małe piłki meczowe i doprowadził do tie-breaka, w którym doprowadził do wyrównania. W decydującej odsłonie meczu znów Tsitsipas skorzystał ze swojej szansy szybko przełamując rywala i pewnie zakończył to spotkanie na swoją korzyść.

W ćwierćfinale Stefanos Tsitsipas zmierzy się z Aleksandrem Zverevem i jest to idealna okazja dla młodego Greka, by zrewanżować się Niemcowi za porażkę z ubiegłego tygodnia w Waszyngtonie.