Warszawa: Chwalińska i Kawa w 1/2 finału

Polki są o krok od finału Warsaw Open.

Zawodniczką, której w Warszawie towarzyszyła największa presja, bez wątpienia była Iga Świątek – 17-latka jednak już w pierwszej rundzie poniosła nieoczekiwaną porażkę. Honoru polskich tenisistek w świetnym stylu bronią inne biało-czerwone – Katarzyna Kawa oraz Maja Chwalińska, które za sprawą piątkowych wygranych zameldowały się w półfinale stołecznych zawodów rangi ITF (pula nagród 25 tys. dolarów amerykańskich).

Szczególnie Chwalińska robi wrażenie swoją grą – młoda zawodniczka w piątkowym spotkaniu potrzebowała jednej godziny oraz 27 minut, aby pewnie pokonać rozstawioną z numerem trzy Gannę Poznikhirenko. Jej rywalką w meczu, którego stawką będzie wywalczenie awansu do finału, będzie oznaczona z „siódemką” Victoria Bosio.

Natomiast awans do półfinału zdecydowanie trudniej przyszedł Katarzynie Kawie, która także pokonała rozstawioną zawodniczkę. Ona jednak potrzebowała aż dwóch godzin oraz 27 minut, aby wygrać z turniejową „czwórką” Poliną Leykiną 3:6, 6:2, 6:1. Poznanianka o kolejną wygraną zagra z Olgą Ianchuk.