Montreal: Wygrane Halep i Svitoliny.

Rumunka i Ukrainka zagrają o finał.

Rozstawione z numerem pierwszym Simona Halep oraz z numerem piątym Elina Svitolina wygrały swoje ćwierćfinałowe spotkaniu turnieju WTA w Montrealu. Rumunka pewnie pokonała Caroline Garcię 7:5, 6:1, natomiast Ukrainka Elise Mertens 7:5, 6:3.

Spotkanie Halep i Garcii było trzecim ćwierćfinałem tego dnia, ale zdecydowanie najlepszym. Od początku wysokie tempo narzuciły obie zawodniczki, który szły bardzo równo od początku niemal do końca. Niemal dlatego, że w ostatnim gemie doszło do przełamanie na korzyść Rumunki. Po wygraniu pierwszej partii pewność i poziom gry Hale jeszcze wzrósł, grała naprawdę niesamowicie, co odbierało chęci gry Francuzce. Nieco podłamana Garcia grała bardzo dobrze, ale to nie wystarczało i w drugim secie ugrała zaledwie gem.

W ostatnim ćwierćfinale Elina Svitolina była faworytką starcia z Elise Mertens, lecz początek należał zdecydowanie do Belgijka, która rozpoczęła to spotkanie od prowadzenie 4:0. Jak szybko objęła prowadzenie, tak szybko je oddała i po chwili zrobiło się 4-4. Choć miała jeszcze szansę przy 5:4 zamknąć pierwszy set serwisem, nie wykorzystała jej, wtedy Ukrainka wzięła sprawy w swoje ręce i wygrała 7:5. W drugim secie poszło już zdecydowanie łatwiej i po jednym przełamaniu pewnie zamknęła mecz 7:5, 6:3.