Toronto: Chaczanow zagra z Nadalem w półfinale

Podsumowanie półfinałowych zmagań.

Rozstawiony z numerem pierwszym Rafael Nadal pokonał Marina Cilicia w ćwierćfinale turnieju ATP 1000 w Toronto. W drugim ćwierćfinale Karen Chaczanow pewnie rozprawił się z Robinem Haase, dzięki czemu to Hiszpan i Rosjanin zagrają ze sobą o finał turnieju Masters.

Jako pierwsi na korcie pojawili się Karen Chaczanow i Robin Haase i po raz kolejny Holender stał przed meczem na straconej pozycji, lecz tym razem nie udało się sprawić niespodzianki. Rosjanin był bardzo pewny w tym spotkaniu, świetnie serwował i nie popełniał wielu błędów, co dało mu bardzo łatwe i efektowne zwycięstwo 6:3, 6:1.

Trzech setów do awansu potrzebował natomiast Rafael Nadal, który dość słabo wszedł w spotkanie z Marinem Ciliciem. Chorwat wywierał dużą presję na rywalu, dzięki czemu dwukrotnie dokonał przełamaniu i zamknął pierwszy set 6:2. Od drugiej partii gra bardzo się wyrównała i szanse Hiszpan znacznie wzrosły, zwłaszcza, że był skuteczniejszy i to spowodowało, że kolejnych dwóch setach okazał się lepszy wygrywając 2:6, 6:4, 6:4.