Cincinnati: Hurkacz w finale eliminacji

Polak pokonał wyzej notowanego rywala.

Hubert Hurkacz w świetnym stylu zadebiutował w eliminacjach do turnieju rangi ATP Masters 1000 Western & Southern Open rozgrywanym w Cincinnati. Reprezentant Polski nie miał problemów z pokonaniem wyzej notowanego rywala – Ryana Harrisona – i już w niedzielę powalczy o awans do głównej drabinki.

Wprawdzie Polak nie rozpoczął tego meczu najlepiej, bo już w trzecim gemie został przełamany po raz pierwszy, to jednak później grał o niebo lepiej. Natychmiast odrobił straty, a po kilku minutach gry to on prowadził z przełamaniem! Następnie utrzymał przewagę i premierowa odsłona padła jego łupem!

Druga partia była już spektaklem jednego aktora – wrocławianin świetnie serwował, przez co Harrison nawet nie zbliżył się do przełamania jego podania. Tymczasem Hurkacz dwukrotnie znalazł sposób na gem serwisowy wyzej notowanego rywala i ostatecznie wygrał ten mecz 6:3, 6:3.

Tym samym Hurkacz w niedzielę powalczy o miejsce w głównej drabince Western & Southern Open 2018. Jego rywalem w decydującym meczu będzie niezwykle doświadczony Ivo Karlović, który w pierwszej rundzie w dwóch setach pokonał Taro Daniela.