Montreal: Stephens rywalką Halep.

Pewne zwycięstwo Amerykanki w półfinale.

Rozstawiona z numerem trzecim Sloane Stephens bardzo pewnie pokonała Elinę Svitolinę w drugim półfinale turnieju WTA w Montrealu. Amerykanka okazała się wyraźnie od Ukrainki, dzięki czemu po godzinie i 40 minutach uzyskała awans z wynikiem 6:3, 6:3.

Minimalną faworytką tego starcia była Svitolina, jednak od początku dużo lepiej prezentowała się Stephens, która może nie grała zdecydowanie lepiej, ale popełniała dużo mniej niewymuszonych błędów, co pozwoliło jej na szybkie osiągnięcie przewagi. Mimo małego przestoju i chwilowo lepszej gry Ukrainki był blisko wyrównania, ale w porę Amerykanka podkręciła tempo i objęła prowadzenie.

W drugiej partii mecz jeszcze bardziej się wyrównał i choć Stephens była z przodu, to Europejka nie dawała za wygraną. Kluczowy był jednak 5 gem przy 3:1, kiedy to po 12 minutach Amerykanka zdołała utrzymać serwis, a wtedy uszło powietrze ze Svitoliny, która potem miała jeszcze swoje okazje, ale to nie był jej dzień.

Sloane Stephens w finale zmierzy się z Simoną Halep, która bardzo pewnie pokonała Asleigh Barty.