Warszawa: Polki nie awansowały do finału

Zarówno Kawa, jak i Chwalińska w sobotę poniosły porażkę.

Apetyty kibiców zgromadzonych na warszawskich kortach były ogromne – trudno się dziwić, skoro w każdym z półfinałów wystąpiła reprezentantka Polski. Niestety ani Katarzyna Kawa, ani Maja Chwalińska nie znalazły sposobu na rywalki i musiały się pogodzić z zakończeniem zmagań w Warsaw Open na półfinale.

Sporym zaskoczeniem bez wątpienia jest porażka Chwalińskiej, która wprawdzie mierzyła się z rozstawioną z numerem siedem Victorią Bosio, to jednak była faworyzowana w tym pojedynku. Zanotowała także dobry początek, bowiem premierowa odsłona padła jej łupem. Później Argentynka doprowadziła do wyrównania, ale w trzecim secie znów do głosu doszła Chwalińska. Polka jednak nie wykorzystała swoich szans – prowadziła 5:4 40-0, a pomimo to przegrała to spotkanie 6:3, 5:7, 6:7(2).

Wyrównany bój stoczyła także Kawa, która jednak musiała uznać wyższość rozstawionej z „piątką” Olgi Janchuk. Ukrainka wygrała to spotkanie po dwóch godzinach oraz ośmiu minutach 7:6(2), 6:4.