Cincinnati: Murray przegrał z Pouille

Brytyjczyk poniósł nieoczekiwaną porażkę.

Andy Murray nie będzie najlepiej wspominać tegorocznej edycji Western & Southern Open rozgrywanego w Cincinnati – reprezentant Wielkiej Brytanii po niezłym występie w Waszyngtonie zdecydowanie gorzej zaprezentował się w obecnym tygodniu, gdzie porażkę poniósł już w pierwszej rundzie. Jego pogromcą okazał się rozstawiony z numerem „16” – Lucas Pouille.

Już od pierwszych minut ten mecz nie toczył się po myśli Murraya, który w premierowej odsłonie zdołał wygrać wyłącznie jednego gema – następnie role się odwróciły i to reprezentant Wielkiej Brytanii przejął inicjatywę i błyskawicznie odrobił straty. Na jego nieszczęście – nie udało mu się pójść za ciosem i w decydującej odsłonie górą był Pouille. To on zdobył kluczowe przełamanie, które w konsekwencji dało mu końcowy triumf.

Ostatecznie były lider rankingu ATP oraz jego francuski oponent na korcie spędzili jedną godzinę oraz 55 minut. Po tym czasie ręce w geście triumfu 6:1, 1:6, 6:4 mógł wznieść Pouille. Francuz, dla którego to dopiero drugi występ w Cincinnati, po raz pierwszy w karierze wygrał mecz w tych zawodach. Jego kolejnym rywalem będzie lepszy w starciu Leonardo Mayera z Michaelem Mmohem.