Cincinnati: Porażka Hurkacza w debiucie.

Polak zakończył zmagania na pierwszej rundzie.

Hubert Hurkacz nie będzie zbyt dobrze wspominał swojego debiutu w turnieju rangi Masters 1000 w Cincinnati. Polak po przejściu kwalifikacji przegrał w pierwszej rundzie z Martonem Fucsovicsem 6:4, 3:6, 6:7 i po dwóch godzinach i 35 minutach pożegnał się z amerykańską imprezą.

Wyraźnym faworytem tego starcia był znacznie wyżej sklasyfikowany Węgier, ale Polak udowodnił w eliminacjach do tego turnieju, że jest w bardzo dobrej formie i od początku było to bardzo wyrównane spotkania. Pierwszy set zakończył się „brejkiem” Polaka, który objął prowadzenie, ale później było nieco gorzej.

Drugi set zaczął się od straty podania i choć miał okazje, by powrócić do gry, to jeszcze raz został przełamany i Fucsovics straty wyrównał. W decydującej odsłonie meczu Hurkacz miał wszystko, by zakończyć ten mecz po swojej myśli, jednak wywalczony „brejk” został szybko zaprzepaszczony i ostatecznie uległ wyżej notowanemu rywalowi w tie-breaku.