Tytuł US Open nie dla Kubota i Melo

Mike Bryan i Jack Sock [3] byli rywalami Polaka i Brazylijczyka w finale US Open.

Łukasz Kubot i Marcelo [7] w finale nowojorskich zmagań (pula nagród $53,000,000) spotkali się w piątek na korcie Arthura Ashe’a z reprezentantami gospodarzy, Mikem Bryanem i Jackiem Sockiem [3]. Faworytami w tej konfrontacji byli oczywiście świetnie dysponowani Amerykanie.

W partii otwierającej ten pojedynek polsko-brazylijski duet dotrzymywał kroku Mike’owi i Jackowi do wyniku na po 3. Później zwycięzcy Wimbledonu 2018 docisnęli słabiej grających tego dnia przeciwników i zdobyli przewagę przełamania, dzięki której po 46 minutach wyszli na prowadzenie 1:0 w setach.

Niestety, początek drugiej odsłony także nie układał się po myśli Kubota i Melo, którzy nie potrafili nawiązać walki ze świetnie grającymi przeciwnikami. Polak i Brazylijczyk dwukrotnie stracili własnego gema i po 11 minutach przegrywali 0:3. Kubot i Melo urwali rywalom tylko 1 gema.

Amerykanie zdobywali tego dnia zdecydowanie więcej punktów i praktycznie nie popełniali błędów. Mike i Jack bardzo pewnie pokonali naszego reprezentanta i obywatela Brazylii po godzinie i 14 minutach w 2 partiach 6/3, 6/1.

Dla Bryana to już osiemnaste turniejowe zwycięstwo w turnieju wielkoszlemowym, a dla Socka trzecie. 25-latek wcześniej zdobywał wielkoszlemowe tytuły w deblu tylko na kortach Wimbledonu. Natomiast Łukasz i Marcelo za swój pierwszy finał US Open zapiszą na swoim koncie 1200 punktów i $ 350,000.