Ala Rosolska nie zdobyła tytułu US Open

Polka i Nikola Mektic nie zdobyli tytuł tegorocznej edycji US Open w grze mieszanej.

Bethanie Mattek-Sands i Jamie Murray byli sobotnimi przeciwnikami Alicji Rosolskiej i Nikoli Mektica w finale US Open (pula nagród $53,000,000). Początek tej konfrontacji był wyrównany na do wyniku na po 2.

Później nasza reprezentantka i obywatel Chorwacji rozkręcili się i to oni dominowali w tym pojedynku. Alicja i Nikola zapisywali na swoim koncie więcej punktów, świetnie grali przy siatce i co najważniejsze zdobyli przewagę dwóch przełamań i po 28 minutach pewnie wyszli na prowadzenie 1:0 w setach.

Niestety, w drugiej odsłonie Amerykanka i Szkot rozkręcili się, tym razem to ich łupem padała większość punktów i po 65 minutach doszło do wyrównania na po w 1 w partiach. Do rozstrzygnięcia potrzebny był super tie-break. Wydawało się, że to Ala i Nikola będą w nim lepsi.

Odskoczyli w nim bowiem na 4/1, ale dużo bardziej doświadczeni Mattek-Sands i Murray nie dali tak łatwo za wygraną i wywalczyli 6 punktów z rzędu. Polka i Chorwat urwali jeszcze 5 punktów, ale mocniejsi byli Bethanie i Jamie, którzy pokonali ich 2/6, 6/3, 11-9.

Za finał Rosolska i Mektic otrzymają do podziału $70,000. Dla 32-latki z Warszawy był to pierwszy finał w rozgrywkach wielkoszlemowych. W tym sezonie Polka zadebiutowała także w półfinale na kortach Wimbledonu.