Barty i Vandeweghe niepokonane w Nowym Jorku

CoCo i Ashleigh po dramatycznym finale wygrały z Kristiną Mladenovic i Timeą Babos.

W niedzielnym finale US Open 2018 gry podwójnej pań spotkały się na korcie Arthura Ashe’a Timea Babos w parze z Krisitną Mladenovic [2] i Ashleigh Barty w parze z CoCo Vandeweghe [13]. W partii otwierającej ten mecz lepiej radziły sobie Węgierka i Francuzka.

Australijka i Amerykanka próbowały z nimi nawiązać walkę, ale triumfatorki Australian Open 2018 były solidniejsze i to one po 34 minutach wyszły na prowadzenie 1:0 w setach. Wydawało się, że Timea i Krisitna bez większych problemów wygrają tę konfrontację w 2 setach.

Miały bowiem przy wyniku 6/3, 5/4 do dyspozycji 2 piłki meczowe. Wtedy jednak docisnęły je rywalki i do rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break, w którym fenomenalnie dysponowane Ashleigh i CoCo wykorzystały pierwszą piłkę setową i tym samym doprowadziły do decydującej odsłony.

Barty i Vandeweghe dobrą passę podtrzymały także na początku trzeciej partii. Bardzo pewnie zdobywały kolejne punkty, dzięki czemu odskoczyły już na 3/0. Babos i Mladenovic nie poddały się jednak bez walki. Zmuszały przeciwniczki do popełniania błędów i sprawnie wygrywały swoje gemy serwisowe.

Tym razem również byliśmy świadkami tie-breaka. Ten bardzo zacięty i interesujący pojedynek zakończył się podwójnym błędem Kristiny Mladenovic. Barty i Vandeweghe wygrały finał US Open 3/6, 7/6 (2), 7/6 (6). Zarówno dla Ashleigh, jak i dla CoCo to pierwszy triumf w imprezie wielkoszlemowej. Otrzymały za niego $700,000 i 2000 punktów.