Sprawny awans Linette

Magda melduje się w drugiej rundzie Hana-cupid Japan Women's Open.

Rozstowiona w Hiroszimie z numerem 8 Magda Linette już w pierwszej rundzie trafiła na groźną przeciwniczkę. Nasza reprezentantka we wtorek musiała się zmierzyć z notowaną na 70. miejscu w rankingu WTA Johanną Larsson.

Poprzednie konfrontacje tych zawodniczek zawsze były bardzo wyrównane. Tego dnia było inaczej. W pierwszej partii obydwu paniom ciężko było utrzymać własnego gemy serwisowe i byliśmy świadkami festiwalu przełamań. Linette była jednak ciut mocniejsza od Larsson.

Po 45 minutach to nasza reprezentantka wyszła na prowadzenie 1:0 w setach. Druga odsłona była już dużo bardziej jednostronna. 26-latka z Poznania straciła tylko jednego gema i po zaledwie 69 minutach pokonała 4 lata starszą reprezentantkę Szwecji w 2 setach 6/4, 6/1.

Tamara Zidansek będzie rywalką Magdy w walce o wejście do ćwierćfinału. 20-letnia Słowenka zatrzymała tego dnia Arinę Rodionovą 6/2, 6/4. Zidansek i Linette zagrają przeciwko sobie po raz trzeci. Magdzie do tej pory jeszcze nigdy nie udało się wygrać z Tamarą.