Zakończy pierwszy dzień Coupe Banque Nationale

6 tenisistek wywalczyło sobie awans do drugiej rundy.

Jako pierwsza w poniedziałek do drugiej rundy Coupe Banque Nationale awansowała Heather Watson. 26-letnia Brytyjka zatrzymała Monicę Niculescu [4] 7/5, 6/3. O drugi ćwierćfinał w tym sezonie z cyklu WTA sklasyfikowana poza TOP 100 Heather zagra z Leylah Fernandez [WC].

16-letnia reprezentantka gospodarzy w 2 setach wygrała tego dnia ze swoją rodaczką Gabrielą Dabrowski 6/3, 7/5. 26-latka z Ottawy przebijała się w tych zmaganiach przez kwalifikacje. W drugiej rundzie jest także Monica Puig [3]. 24-latka z Portoryko w pierwszej rundzie zmierzyła się z Beatriz Haddad Maią.

Zdobywczyni złotego medalu z Rio de Janeiro potrzebowała 68 minut, żeby pokonać 22-latkę 6/2, 6/3. Teraz rywalką Puig będzie Madison Brengle. Amerykanka stoczyła w pierwszej rundzie wyrównany bój z Victorią Duval [Q]. O ćwierćfinał powalczą też Pauline Parmentier [8] i Chrisina McHale.

Pauline rozprawiła się z Veroniką Kudermetovą 7/5, 6/3, a Christina z Dayaną Yastremską 2/6, 6/2, 7/6 (1). 18-latka z Odessy w decydującej odsłonie nie utrzymała przewagi 4/2. Parmentier i McHale zagrają przeciwko sobie po raz czwarty. W wygranych konfrontacjach prowadzi Francuzka 2-1.