Magda Linette przegrała z Qiang Wang

Polka pożegnała się z imprezą rozgrywaną w Hiroszimie.

W ćwierćfinale Hana-Cupid Japan Women’s Open (pula nagród $250,000) rywalką 68. w rankingu WTA Polki była rozstawiona z numerem 4 Qiang Wang. Panie zmierzyły się ze sobą po raz szósty. Do tej pory Magda prowadziła w bilansie ich zmierzeń 3-2. Jednak ostatnie dwa pojedynki, które miały miejsce w tym sezonie, padły łupem Chinki.

Magda Linette dobrze rozpoczęła otwierającą partię. Nasza reprezentantka wygrała pierwszego gema, w drugim przełamała rywalkę i po chwili prowadziła 2/0. Później zdecydowanie mocniejsza była obecnie 44. rakieta świata. 26-letnia tenisistka urodzona w Tiencin dominowała na korcie i nie oddała przeciwniczce już ani jednego gema. Tym samym wygrała tego seta 6/2.

W drugiej odsłonie także lepiej prezentowała się turniejowa 4. Tegoroczna zwyciężczyni z Nanchang grała solidnie, a z kolei Polka nie mogła odnaleźć swojego rytmu i popełniała zbyt wiele błędów. Po godzinie i 22 minutach Qiang Wang zamknęła mecz za pomocą trzeciej piłki meczowej wynikiem 6/2, 6/2. Tym samym awansowała do półfinałowej fazy rozgrywek.

Jej następną rywalką będzie rozstawiona z numerem 5 Ajla Tomjanovic lub Su-Wei Hsieh, która występuje na tych kortach z numerem 2.