Davis Cup: Amerykanie punktują w deblu.

Chorwaci nie postawili kropki nad "i". Walka o finał trwa dalej.

Amerykanie w składzie Mike Bryan i Ryan Harrison zdobywają punkt i przedłużają nadzieję na awans do wielkiego finału Davis Cup. W dniu wczorajszym pokonali Ivana Dodiga i Mate Pavicia 7:5, 7:6, 1:6, 6:7, 7:6 po 4 godzinach i 46 minutach, dzięki czemu po dwóch porażkach w singlu nadal stoją przed szansą odwrócenia losów tej rywalizacji.

Spotkanie deblowe pomiędzy tymi reprezentacji zapowiadała się bardzo interesująco i wyrównanie i z pewnością nikt się nie zawiódł. Od samego początku poziom gry był wysoki, jednak w dwóch pierwszych setach to Chorwaci byli bliżej wygrania, a mimo to nie potrafili wykorzystać swoich okazji i to Amerykanie objęli prowadzenie 2:0.

Trzeci set to już jednak przełamanie gospodarzy, pewne zwycięstwo 6:1 dało im dużo pewności siebie, a umocniło to jeszcze zwycięstwo w tie-breaku dające wyrównanie. Nie mniej jednak, w decydującej odsłonie tego spotkania jak i całej rywalizacji właściwie, skuteczniejsi o ten jeden punkt byli Bryan i Harrison, który zakończyli zmagania w „dogrywce” 7:5.

Niedzielne zmagania singlowe muszą zatem wyłonić drugiego finalistę tegorocznej edycji Davis Cup.