Davis Cup: Francja zagra o tytuł.

Dwie wygrane Hiszpanów na osłodę.

W rywalizacji pomiędzy Francuzami i Hiszpanami wszystko było już rozstrzygnięte po dwóch dniach zmagań. Trójkolorowi zapewnili sobie zwycięstwo już w grze podwójnej, jednak w ostatnim dniu rywalizacji lepsi okazali się Hiszpanie, którzy za sprawą Alberta Ramosa Vinolasa i Marcela Granollers-Pujola zdobyli honorowe 2 punkty.

Jako pierwsi na korcie pojawili się Richard Gasquet i wspomniany Albert Ramos Vinolas. Od początku tego spotkania wydawało się, że będzie to jednostronny pojedynek za sprawą Francuza, który w pierwszym secie oddał zaledwie gema, jednak w drugim doszło do wyrównanej walki, po której doszło do wyrównania. O losach tego meczu zadecydował super tie-break, w którym Hiszpan pokazał duży charakter broniąc kilka piłek setowych i od stanu 5:9 zakończył to spotkanie 1:6, 6:4, 14:12.

Bardzo wyrównane spotkanie zafundowali kibicom z kolei Nicolas Mahut i Marcel Granollers-Pujol. Po równej walce w pierwszym secie po tie-breaku triumfował Francuz, jednak podobnie jak w pierwszym meczu w drugiej partii lepszy był Hiszpan. W decydującej odsłonie Granollers podobnie jak jego rodak przegrywał 5:9 i podobnie zdołał odrobić straty zwyciężając 6:7, 6:3, 13:11.

Reprezentacja Francji o Puchar Davisa zmierzy się z reprezentacją Chorwacji, która z problemami wyeliminowała Stany Zjednoczone.