Davis Cup: Francuski debel zapewnił zwycięstwo.

Pewna wygrana Francuzów w półfinale.

Reprezentacja Francji już podczas rywalizacji deblistów zapewniła sobie zwycięstwo w półfinale Davis Cup. Julien Benneteau wraz z Nicolasem Mahutem bardzo pewnie pokonali Marcela Granollersa-Pujola i Feliciano Lopeza 6:0, 6:4, 7:6, co dało 3 punkt w tej rywalizacji. Wcześniej w singlu swoje spotkania wygrali Benoit Paire i Lucas Pouille.

Para Benneteau, Mahut bardzo pewnie weszła w to spotkanie i od samego początku grali na innym poziomie. Niesieni dopingiem nie oddali ani jednego gema swoim rywalom w pierwszej partii, co rozgrzało do czerwoności wszystkich zgromadzonych na trybunach.

W drugiej odsłonie meczu również szybko objęli przewagę, by pewnie ją wykorzystać w dalszej części seta, jednak problemy zaczęły się w partii numer trzy, kiedy to Francuzi stracili serwis i przegrywali już 1:4. Hiszpanie w tym starciu nie wyglądali jednak zbyt dobrze i kwestią czasu było przełamania powrotne, które umożliwiło zwycięstwo gospodarzom w trzech setach po wykorzystaniu 3 piłki meczowej.

Dziś ostatni dzień zmagań, który będzie zaledwie konieczną formalnością dla reprezentacji „Trójkolorowych”.