Davis Cup: Majchrzak daje zwycięstwo!

Pewna wygrana Kamila na zakończenie zmagań.

Kamil Majchrzak nie miał większych problemów z pokonaniem Adriana Ungura w ostatnim meczu rywalizacji reprezentacji Polski z Rumunią. Polak bardzo pewnie zwyciężył 6:3, 6:2, dzięki czemu zdobyliśmy 3 punkt dające zwycięstwo w ogólnym rozrachunku 3:2. Formalnie awansowaliśmy do Grupy I strefy Euroafrykańskiej, ale nie jest to jeszcze pewne przez reformę rozgrywek.

Kamil był zdecydowanym faworytem tego spotkania, jednak początek w wykonaniu obu tenisistów dość nerwowy i gra była wyrównana. Od drugiej fazy pierwszego seta przewaga Polaka zaczęła się powiększać, dzięki czemu bardzo pewnie wygrał pierwszy set 6:2.

W drugim poszło jeszcze łatwiej i choć nasz zawodnik stracił nieco koncentrację przy prowadzeniu 2:0, to nie pozwolił na rozegranie się rywalowi. Prezentował się dużo lepiej od Ungura, co dało gładki i pewne zwycięstwo w tym spotkaniu i całej rywalizacji.