Parmentier triumfatorką Coupe Banque Nationale

32-letnia Pauline wywalczyła drugi tytuł w tym sezonie.

Rozstawiona w Quebec z numerem 8 Pauline Parmentier w niedzielnym finale spotkała się na korcie z przebijającą się aż od eliminacji Jessicą Pegulą. Lepiej tę konfrontację rozpoczęła 24-latka z Buffalo, która zdobyła przewagę przełamania i odskoczyła na 4/1.

Bardziej doświadczona Parmentier doprowadziła mimo wszystko do remisu na po 4, po czym w końcówce docisnęła młodszą o 8 lat przeciwniczkę i po 46 minutach wyszła na prowadzenie 1:0 w setach. W drugiej odsłonie Pegula nie potrafiła już nawiązać takiej zaciętej walki.

Reprezentantka Francji straciła tym razem tylko 2 gemy i pokonała Jessicę 7/5, 6/2. Dla Pauline to czwarte turniejowe zwycięstwo w karierze i drugie w tym sezonie. Otrzymała za nie $43,000 i 280 punktów, dzięki którym powróciła w ten poniedziałek do TOP 50. Tymczasem dla Peguli był to pierwszy finał w imprezie WTA.