St. Petersburg: Trudna przeprawa Wawrinki

Szwajcar musiał się sporo napracować, aby pozostać w grze o tytuł.

W poniedziałek zainaugurowano zmagania w turnieju rangi ATP 250 rozgrywanym na kortach halowych w St. Petersburgu. Pomimo, że w tym dniu rozegrano wyłącznie dwa spotkania, to jednak kibiców zgromadzonych na trybunach czekała nie lada gratka. Na kort wyszedł Stan Wawrinka, który pomimo początkowych problemów ostatecznie awansował do drugiej rundy.

Wawrinka w premierowej odsłonie przegrywał nawet 5:3, jednak nie przeszkodziło mu to w pozytywnym zakończeniu jej. Szwajcar od tego stanu rozpoczął zwycięski marsz, który zakończył czterema wygranymi gemami z rzędu i triumfem w tym secie. Natomiast w drugiej partii nie doszło do ani jednego przełamania, a o jej losach zadecydował tie-break. W nim wyszło doświadczenie byłego wicelidera rankingu ATP, dzięki czemu wygrał ten mecz 7:5, 7:6(5).

Reprezentant Szwajcarii o miejsce w ćwierćfinale powalczy z reprezentantem gospodarzy – rozstawionym z numerem cztery Karenem Khachanovem – nie będzie faworytem tego spotkania.

Awans do drugiej rundy wywalczył także Martin Klizan, który również nie najlepiej wszedł w poniedziałkowe starcie z Evgeny’m Donskoyem. Słowak jednak także opanował sytuację i wygrał w dwóch setach 6:4, 6:3.