Zwycięstwo Agnieszki Radwańskiej

Polka powalczy o wejście do ćwierćfinału Korea Open.

W pierwszej rundzie Korea Open (pula nagród $250,000) sklasyfikowana obecnie na 60. miejscu w rankingu WTA Agnieszka Radwańska zmierzyła się we wtorek z Bethanie Mattek-Sands. Reprezentantka USA cały czas odbudowuje swój rankingu po przebytej kontuzji kolana.

W odsłonie otwierającej ten pojedynek jako pierwsza przewagę przełamania wywalczyła 33-latka. Agnieszka błyskawicznie, bo już w następnym gemie, odrobiła straty, po czym w końcówce jeszcze raz wygrała gema przy podaniu Amerykanki i po 40 minutach wyszła na prowadzenie 1:0 w setach.

Bethanie również lepiej zaczęła drugą partię, w której sprawnie odskoczyła na 3/1. Nasza reprezentantka nie odpuściła i doprowadziła do remisu na po 3. Na szczęście, Finalistka Wimbledonu 2012 okazała się lepsza w tym spotkaniu. Za pomocą pierwszej piłki meczowej 29-latka zamknęła ten mecz 6/4, 7/5.

Była to trzecia konfrontacja tych tenisistek i drugie zwycięstwo starszej z sióstr Radwańskich nad Mattek-Sands. Irina-Camelia Begu [7] albo Mona Barthel [Q] będzie następną przeciwniczką 29-latki z Krakowa w drugiej rundzie południowokoreańskich zmagań. W 2013 roku Polka była tutaj niepokonana.