Kanton: Wang i Putincewa w finale.

Podsumowanie półfinałowych zmagań.

Piątkowe zmagania podczas turnieju WTA w Kantonie to już rywalizacja w ramach 1/2 finału tej imprezy, w których obyło się bez niespodzianek. Bardzo pewne zwycięstwa zanotowany reprezentantka gospodarzy Qiang Wang z „trójką” oraz rozstawiona z numerem piątym Julia Putincewa, dzięki czemu w jutrzejszym finale rozstrzygną między sobą sprawę tytułu chińskiej imprezy.

Jako pierwsze na korcie pojawiły się wspomniana wcześniej Qiang Wang oraz Andrea Petković i zdecydowanie był to mecz bez historii. Faworyzowana Chinka od początku do końca kontrolowała przebieg tego spotkania. Małe problemy miała jedynie w drugim secie, kiedy to przegrywała 0:2, ale od tego momentu zakończyła ten mecz wygrywając 6 gemów po kolei 6:2, 6:2.

W drugim półfinale również bez większych problemów awansowała Julia Putincewa, która pokonała Bernardę Perę. Podobnie jak w powyższym przypadku, reprezentantka Kazachstanu szybko osiągnęła przewagą ustawiając przebieg gry w pierwszym secie. Amerykanka właściwie nie istniała i dopiero po przegranej partii prezentowała się lepiej, co pozwoliło jej wyjść na prowadzenie 4:2 w drugim secie. Była zatem w dogodnej sytuacji do wyrównania stanu gry, lecz słabość serwisu wyszła po raz kolejny i przegrywając 4 gemy po kolei uległa w całym spotkaniu 1:6, 4:6.