Laver Cup: Dimitrov daje punkt

Europa obejmuje prowadzenie po pierwszym meczu.

Pierwsze spotkanie podczas tegorocznej edycji Laver Cup już za nami, w którym Grigor Dimitrov zdobywa pierwsze punkty. W tym wypadku reprezentant Europy bardzo pewnie pokonał Francesa Tiafoe 6:1, 6:4, dzięki czemu Europejczycy w rywalizacji z tenisistami spoza niej prowadzą 1:0.

Dimitrov był wyraźnym faworytem w tym spotkaniu i od samego początku ustawił ten mecz pod siebie. Przy pierwszej okazji przełamał Amerykanina, który nieco bojaźliwie wszedł w ten mecz i pierwszy set ukończył z zaledwie wygranym jednym gemem.

W drugiej partii zobaczyliśmy już więcej walki ze strony Tiafoe, ale dość chaotyczna końcówka należała do Bułgara, który okazał się lepszy o jeden „brejk”, dzięki czemu po godzinie i 7 minutach było po wszystkim.

W drugim spotkaniu dzisiejszego dnia zmierzą się ze sobą Jack Sock oraz Kyle Edmund.