Metz: Znamy skład półfinałów

Niespodzianki w ćwierćfinałowych starciach.

Kolejny dzień turnieju ATP 250 w Metz już za nami, dzięki czemu poznaliśmy rozstrzygnięcia ćwierćfinałowych zmagań. Do 1/2 finałów awansowali rozstawiony z numerem pierwszym Kei Nishikori, Radu Albot, a także Gilles Simon oraz Matthias Bachinger.

Jako pierwsi na korcie pojawili się Radu Albot i Ricardas Berankis, który w dniu wczorajszym sprawił dużą niespodziankę pokonując Stefanosa Tsitsipasa. W tym spotkaniu również doszło do niespodzianki, jednak tym razem na niekorzyść Litwina, gdyż po wyrównanym spotkaniu okazał się słabszy od Mołdawianina, który zwyciężył 7:6, 6:4.

Kolejnym spotkaniem tego dnia był francuski pojedynek Gillesa Simona i Richarda Gasqueta, w którym również doszło do niespodziewanego rezultatu. Dość wyraźnie lepszy w tym starciu okazał się Simon, który prezentował się regularniej i pewniej, co pozwoliło na zwycięstwo 7:6, 6:2.

Problemy z awansem miał natomiast Kei Nishikori, który właściwie był bliski porażki z Nikolozem Basilaszwilim. Pierwszy set pod dyktando Japończyka, ale już w drugim Gruzin był coraz niebezpieczniejszy, a to doprowadziło najpierw do wyrównania stanu gry, a później do prowadzenie 3:1 w decydującej partii. Nishikori jednak w porę wrócił do swojej gry i ostatecznie on uzyskał awans 6:3, 4:6, 6:4.

Ostatnim ćwierćfinałowym spotkaniem była już rywalizacja niemiecka, w której wystąpili Matthias Bachinger i Yannick Maden. Mecz ten obfitował wiele zwrotów akcji i tak w pierwszym secie wyraźnie lepszy był ten pierwszy, by w drugim doszło do łatwego i szybkiego wyrównania. Bliższy wygranej w trzecim secie był Maden, który prowadził 4:2, ale od tego momentu przegrał 4 gemy z rzędu ulegając swojemu rodakowi 3:6, 6:2, 4:6.