Tokio: Krecz Azarenki, awans Osaki

Victoria z powodu kontuzji uda nie zdołała dokończyć meczu przeciwko Giorgi.

Victoria Azarenka w pierwszym ćwierćfinale Toray Pan Pacific Open od 2012 roku spotkała się w piątek na korcie z Camilą Giorgi. Mecz tych zawodniczek nie trwał zbyt długo. Obecnie 63. w rankingu WTA 29-latka z Mińska po zaledwie 29 minutach zeszła z kortu z powodu kontuzji uda.

Tym samym do półfinału japońskich rozgrywek z cyklu Premier wchodzi Włoszka. Ćwierćfinalistka Wimbledonu 2018 powalczy w nim z Naomi Osaką [3]. 20-letnia reprezentantka gospodarzy potrzebowała godziny i 30 minut, żeby pokonać Barborę Strycovą w 2 setach 6/3, 6/4.

Camila i Naomi zmierzą się ze sobą po raz pierwszy. O drugie miejsce w finale zagrają Karolina Pliskova [4] i Donna Vekic. Finalistka US Open 2016 stoczyła bardzo zacięty bój z solidnie grającą w tym turnieju Alison Riske [Q]. Czeszka wygrała z 28-latką po blisko 3 godzinach w 3 partiach 6/1, 6/7 (5), 7/6 (4).

Tymczasem Vekic zapisała na swoim koncie kolejne znaczące zwycięstwo. 22-latka z Osijek rozprawiła się tego dnia z Caroline Garcią [2] 6/3, 6/4. Pierwszy półfinał Toray Pan Pacific Open (suma nagród $799,000) rozpocznie się w sobotę o 05:00 czasu polskiego.