Duży spadek wagi Eliny Svitoliny

Duży spadek wagi Eliny Svitoliny

Ukrainka znacząco zmieniła swoją sylwetkę.


Elina Svitolina w wielkoszlemowym US Open 2018 doszła tylko do czwartej rundy, w której uległa późniejszej półfinalistce Anastasiji Sevastovej. Ukrainka narzekała później, że w tym sezonie schudła i nie czuje jeszcze dobrze swojej gry przy nowej sylwetce.

Następnie, 23-latka z Odessy bardzo szybko zakończyła przygodę z Dongfeng Motor Wuhan Open. Elina w pierwszej rundzie miała wolny los, a w drugiej przegrała z Aryną Sabalenką. Szósta rakieta świata zabrała głos w sprawie spadku wagi:

„Jest kilka rzeczy, o których muszę porozmawiać ze swoim teamem. Fizycznie potrzebuję nabrać sił po zmianie jaką przeszło moje ciało. Myślę, że potrzeba więcej czasu, niż się spodziewano, żeby się do tego przyzwyczaić, ponieważ muszę zmienić swój styl gry. Granie w taki sam sposób jak w zeszłym roku nie jest czymś, na co pozwala mi teraz moje ciało. Muszę pomyśleć co z tym zrobię.”

Styl gry Svitoliny, dzięki któremu osiągnęła dobre wyniki w 2017 roku, opierał się na byciu bardzo agresywną z głębi kortu, podobnie jak grają Wozniacki czy Halep. Utrata tak dużej wagi sprawiła, że nie jest w stanie grać z taką samą wydajnością jak wcześniej.

gondar 2018-09-27 18:41:59
TRANSMISJE