Wiktorowski: Sytuacja Agnieszki jest trudna

Wiktorowski: Sytuacja Agnieszki jest trudna

Trener 29-latki z Krakowa udzielił wywiadu Rafałowi Mandesowi.


W czwartek na stronie sport.tvp.pl ukazał się wywiad z Tomaszem Wiktorowskim przeprowadzony przez Rafała Mandesa. Trener finalistki Wimbledonu 2012 zdradził, że jeszcze nie wiedzą co będzie się działo w przyszłym sezonie:

„Nie powiem teraz, że będzie w przyszłym roku kontynuowała karierę od początku sezonu, albo od Wimbledonu, bo możliwości jest dużo. Na przykład może zamrozić ranking. Na taki ruch decydowało się wiele tenisistek, nawet starszych od Agnieszki, które po wyleczeniu wszystkich dolegliwości wracały do zawodowego uprawiania sportu i to wracały z sukcesami.”

Wiktorowski powiedział, że nasza najlepsza tenisistka nie przejmuje się negatywnymi komentarzami na temat swojej kariery:

„Wyznaje zasadę, że nie przejmuje się opiniami osób, które nie są dla niej autorytetem. To bardzo ułatwia życie we współczesnej rzeczywistości, nie tylko sportowej, ale w ogóle. Gdybyśmy się przejmowali tymi wszystkimi opiniami, które napływają od „życzliwych dusz”, to więcej czasu byśmy spędzili na wychodzeniu z depresji, niż na budowaniu czegoś konstruktywnego.”

Starszej z sióstr Radwańskich po wielu latach spędzonych w TOP 10 ciężko zaakceptować obecny ranking:

„Będąc w takiej dyspozycji, nie ma żadnych szans na sukces światowego formatu. Z kolei po tylu latach spędzonych w czołowej „10”, nigdy nie zaakceptuje miejsca, które teraz zajmuje. Walczyliśmy żeby wyjść z kryzysu jak w 2014 roku, jednak na razie się nie udało.”

Na koniec szkoleniowec dodał, że Polka powróci do rywalizacji tylko pod warunkiem, jeśli będzie w 100% zdrowa:

„Niezależnie od wszystkiego, moim zdaniem Agnieszka wyjdzie znowu na kort tylko w sytuacji, gdy będzie w stu procentach gotowa fizycznie i mentalnie. Sama musi zdecydować, czy raz jeszcze chce podjąć rękawicę i w zgodzie ze sobą, bez sugerowania się żadnymi podpowiedziami, wykonać bardzo ciężką pracę.”

Cały wywiad możecie przeczytać TUTAJ.

gondar 2018-10-04 20:53:21
TRANSMISJE