Ojciec Djokovicia: Federer to mały człowiek

Ojciec Djokovicia: Federer to mały człowiek

Srdjan Djoković po wielu latach nadal czuje urazę do szwajcarskiego tenisisty.


Srdjan Djoković przed kilkoma dni był gościem jednego z programów, który był emitowany w serbskiej telewizji Happy TV. Ojciec najwybitniejszego tenisisty z tego kraju, Novaka Djokovicia, przyznał, że nadal czuje urazę do Rogera Federera. Ma to związek z sytuacją, która miała miejsce kilka lat temu.

– Wszyscy dobrze wiedzą, że w początkowych latach kariery Novak z niewiadomego powodu miał kłopoty z oddychaniem po długich wymianach. Później udało się ustalić, że to reakcja alergiczna na gluten. Jeśli chodzi o osobę, o której wspomniałem jako o pierwszej, to w 2006 roku powiedziałem, że jest wielkim mistrzem, ale to mały człowiek. I zdania nie zmieniłem do dzisiaj – zaczął ojciec Djokovicia.

Niechęć Srdjana do Rogera Federera narodziła się przed 12 laty podczas meczu Pucharu Davisa pomiędzy Serbią a Szwajcarią. Wówczas w czasie pojedynku ze Stanem Wawrinką Djoković poprosił o przerwę medyczną z powodu kłopotów zdrowotnych, a Federer, zdaniem Serba, zasugerował, że rywal jego kolegi z reprezentacji symuluje.

Jak wiadomo Djoković wraz z Federerem mają przyjacielskie stosunki, niedawno nawet zagrali razem w meczu gry podwójnej w Pucharze Lavera. To jednak nie spowodowało, aby Djoković senior zmienił zdanie o reprezentancie Szwajcarii.

Maders 2018-10-05 20:15:37
TRANSMISJE