Pekin: Podsumowanie ćwierćfinałów.

Pekin: Podsumowanie ćwierćfinałów.

Sevastova, Woźniacki i Wang w półfinale.


Ćwierćfinałowe spotkania podczas turnieju WTA w Pekinie już za nami, a w nich nie obyło się bez małych niespodzianek. Z pewnością do grona zaskakujących rezultatów można zanotować zwycięstwo Qiang Wang nad Aryną Sabalenką, a także Anastasiji Sevastowej nad Dominiką Cibulkovą. W 1/2 finału zagra także Karolina Woźniacki.

Spotkanie pomiędzy Anastasiją Sevastovą i Dominiką Cibulkovą zapowiadało się bardzo wyrównane, jednak to Słowaczka była minimalna faworytką. Nie mniej jednak pierwszy set zdecydowanie pod dyktando Łotyszki, która pewnie objęła prowadzenie. W drugiej partii poziom spotkania spadł, dominowały błędy, a obie zawodniczki miały spore wahania. Efektem 6 przełamań i tie-break, w którym Sevastova zakończyła ten mecz 6:3, 7:6.

Problemów z awansem nie miała również rozstawiona z numerem drugim Karolina Woźniacki. Reprezentantka Danii totalnie zdominowała Katerinę Siniakovą i bez większego wysiłku awansowała do 1/2 finału z wynikiem 6:2, 6:2 kontrolując mecz od początku do końca.

Wydarzeniem tego dnia była jednak potyczka reprezentantki gospodarzy Qiang Wang i Aryny Sabalenki. Było to świetne widowisko, w którym na początku dominowała Białorusinka, lecz dwukrotnie wychodząc na prowadzenie w pierwszym secie nie potrafiła go utrzymać, a w końcowych fragmentach do głosu doszła Chinka, która wygrała pierwszy set 7:5. W drugiej odsłonie meczu obie już lepiej serwowały, wydawało się, że kontrolę znów przejmuje Sabalenka, ale popełniała zbyt dużo niewymuszonych błędów i to Wang zwyciężyła 7:5, 7:5.

Maciej Frukacz 2018-10-05 21:17:53
TRANSMISJE