Tokio: Nishikori i Gasquet w finale

Podsumowanie ćwierćfinałowych zmagań w dolnej drabince.

Ćwierćfinałowe zmagania w dolnej części drabinki turnieju ATP 500 w Tokio to już potyczki rozstawionych zawodników. Bardzo pewnie do półfinału awansował Kei Nishikori pokonując Stefanosa Tsitsipasa, a jego rywalem w walce o finał będzie Richard Gasquet, który dość niespodziewanie wygrał z Kevinem Andersonem.

Spotkanie Nishikoriego z Tsitsipasem było trzecim ćwierćfinałem tego dnia i był to zdecydowanie najłatwiejszy pojedynek dla zwycięzcy. Co prawda w pierwszym secie Japończyk stracił serwis, ale sam aż trzykrotnie dokonał „brejka” i pewnie zamknął pierwszy set. W drugim szybko już objął prowadzenie i kontrolując przebieg meczu zwyciężył 6:3, 6:3.

Dwóch setów do awansu potrzebował również Richard Gasquet, jednak spotkanie z Kevinem Andersonem było bardzo wyrównane. O losach obu setów zadecydowały tie-breaki, w których dość pewnie wygrywał Francuz i sprawiając niespodziankę pokonał Afrykanera 7:,6 7:6.