Pekin: Woźniacka i Sevastova w finale.

Pekin: Woźniacka i Sevastova w finale.

Azjatki odpadły w półfinałach.


Półfinałowe zmagania podczas turnieju WTA w Pekinie nie był zbyt udane dla tenisistek z tamtego kontynentu. Zarówno Naomi Osaka jak i Qiang Wang pożegnały się z turniejem, a wszystko przez Anastasiję Sevastovą, która pokonała Japonkę i Karolinę Woźniacki, która z kolei zwyciężyła z reprezentantką gospodarzy.

Pierwszy półfinał to starcie jednej z faworytek turnieju Naomi Osaki z wymienioną wcześniej Anastasiją Sevastovą. Zdecydowaną faworytką tego spotkani była oczywiście Japonka, lecz Łotyszka od początku postawiła twarde warunki. Znacznie lepiej spisywała się w polu serwisowym, a potrafiła skorzystać z nadarzających się okazji, dzięki czemu zwyciężyła 6:4, 6:4.

W drugim półfinałowym spotkaniu było już bardziej jednostronne spotkanie. Doświadczona Karolina Woźniacki zatrzymała świetnie grająca Qiang Wang i to w bardzo łatwym stylu. Dunka okazałą się ścianą nie do przejścia dla młodszej Chinki, która w całym meczu wygrała zaledwie 4 gemy i musiała uznać wyższość wyżej notowanej rywalki 1:6, 3:6.

Maciej Frukacz 2018-10-06 17:19:27
TRANSMISJE