Szanghaj: Hurkacz w 2. rundzie kwalifikacji

Krecz Dusana Lajovicia daje awans Polakowi.

Hubert Hurkacz awansował do 2. rundy eliminacji do turnieju ATP Masters 1000 w Szanghaju. Reprezentant Polski pokonał rozstawionego z numerem piątym Dusana Lajovica 4:6, 6:0, 3:0 i zaledwie po godzinie i 7 minut oraz po kreczu rywala jest o krok od awansu do głównej drabinki.

Zdecydowanym faworytem tego spotkania był oczywiście Lajović, co potwierdził już na samym początku przełamując Polaka w pierwszym gemie. Serb jednak jeszcze wczoraj grał ćwierćfinałowy mecz w Pekinie, co musiało się odbić na jego dyspozycji fizycznej. Po wygranej pierwszej partii 6:4 znacznie spuścił z tonu, co wykorzystał Hubert.

W drugim secie Hurkacz zdominował rywala, wyrównał stan rywalizacji bez straty gema, co oznaczało znacznie problemy rywala, który jednak wyszedł do trzeciej partii. W niej miał 2 szanse na przełamanie w pierwszym gemie, ale Polak zdołał się obronić po czym przełamał Serba, co właściwie było wyrokiem dla przeciwnika. Hubert jeszcze raz utrzymał serwis na 3:0 i wtedy Lajović uznał, że dalsza gra nie ma sensu.

W finale eliminacji Hubert Hurkacz zmierzy się z Ramkumarem Ramanathanem, który w dwóch setach pokonał Camerona Norriego.