Tokio: Nishikori z Miedwiediewem o tytuł.

Podsumowanie półfinałowych zmagań.

Półfinałowe starcia podczas turnieju ATP 500 w Tokio już za nami, a w nich obyło się bez niespodzianek. Bardzo pewnie swoje spotkania wygrał rozstawiony z numerem trzecim Kei Nishikori oraz Danił Miedwiediew, którzy ze sobą zagrają w jutrzejszym finale.

Jako pierwsi na korcie pojawili się Danił Miedwiediew oraz Denis Shapovalov. Faworytem, choć minimalnym, tego spotkania był Rosjanin, co potwierdzał właściwie przez cały mecz. Znacznie lepiej serwował, a na returnie był skuteczny, gdyż aż trzykrotnie przełamał serwis Kanadyjczyka. Pewna gra i pewne zwycięstwo 6:3, 6:3 dało mu awans do finału.

Drugim finalistą turnieju w stolicy Japonii jest Kei Nishikori, który był zdecydowanym faworytem w rywalizacji z Richardem Gasquetem. Pierwszy set był jednak bardzo wyrównany i obaj dość pewnie spisywali się w polu serwisowym, co doprowadziło do tie-breaka. W nim już wyraźna przewaga Japończyka, tak jak w drugim secie i z wynikiem 7:6, 6:1 zameldował się w finale.