Pekin: Trzeci tytuł w sezonie Kubota i Melo!

Pekin: Trzeci tytuł w sezonie Kubota i Melo!

Polsko-brazylijski duet świetnie zwieńczył udany tydzień w Pekinie.


Łukasz Kubot i Marcelo Melo kontynuują dobre występy, które zainicjowali podczas US Open (w Nowym Jorku doszli do finału). Reprezentant Polski oraz jego brazylijski partner z bardzo dobrej strony pokazali się w Pekinie, gdzie triumfowali w zawodach rangi ATP 500 rozgrywanych na kortach twardych.

Byli liderzy deblowego rankingu ATP stanęli przed trudnym zadaniem, bowiem ich niedzielnymi rywalami była aktualnie najlepsza para świata, czyli Olivier Marach wraz z Mate Paviciem. Po stronie Kubota i Melo nie było widać jakiejkolwiek presji z tym związanej, „polski” duet rozegrał jeden z lepszych meczów w tym sezonie, dzięki czemu pewnie triumfował w dwóch partiach 6:1, 6:4.

Kubot i Melo tym samym sięgnęli po trzeci wspólny tytuł w tym sezonie, a 11. w ich startach. Polak wraz z Brazylijczykiem za triumf w Pekinie otrzymają po 500 punktów do deblowego rankingu ATP oraz czek na ponad 220 tysięcy dolarów amerykańskich. Wygrana w tych zawodach jest o tyle ważna, że przybliży ich do wywalczenia przepustki do ATP World Tour Finals.

Maders 2018-10-07 09:55:39
TRANSMISJE