Pekin: 30. tytuł Woźniackiej.

Pewne zwycięstwo Dunki w finale chińskiej imprezy

Finałowe starcie podczas turnieju WTA w Pekinie obyło się bez niespodzianki i rozstawiona z numerem drugim Karolina Woźniacki bardzo pewnie pokonała Anastasiję Sevastową 6:3, 6:3, dzięki czemu po blisko półtorej godziny gry zapewniła 30. tytuł w karierze.

Wyraźną faworytką tego starcia była oczywiście Dunka polskiego pochodzenia, która przewyższała rywalkę przede wszystkim doświadczeniem. Było to widać w pierwszym secie, kiedy grała pewniej i skuteczniej, co pozwoliło na zwycięstwo z jednym przełamaniem 6:3.

W drugim secie w grze Woźniackiej pojawiło się więcej pozytywnego luzu, ale też Łotyszka więcej psuła. Karolina osiągnęła przewagą podwójnego przełamania i wydawało się, że jest po wszystkim, ale Sevastovą było stać na jeszcze jeden zryw. Od stanu 1:4 odrobiła jeden „brejk” i miała aż 3 szanse na wyrównanie stanu drugiej partii. Doświadczenie wzięło jednak górę i Dunka najpierw utrzymała swoje podanie, a później wykorzystała słabość rywalki przełamując ją na mecz.

Dla Karoliny Woźniackiej jest to trzeci tytuł w tym sezonie. Najpierw triumfowała w Melbourne, a później w Eastbourne, by dołożyć trzecie zwycięstwo właśnie tutaj, w Pekinie.