Szanghaj: Corić lepszy od Wawrinki

Szanghaj: Corić lepszy od Wawrinki

Chorwat pierwszy w karierze znalazł sposób na pokonanie szwajcarskiego zawodnika.


Stan Wawrinka krok po kroku zbliża się do coraz lepszej dyspozycji, jednak nadal daleko mu do formy, którą zadziwiał przed kilkoma laty. Potwierdzeniem tego jest jego występ w turnieju rangi ATP Masters 1000 w Szanghaju. Popularny „Stan the man” w pierwszej rundzie musiał uznać wyższość Borny Coricia i przedwcześnie zakończył zmagania w chińskich zawodach.

Premierowa odsłona tego spotkania była najlepszym fragmentem gry w wykonaniu Wawrinki. Szwajcar triumfował w niej, ale później zdecydowanie obniżył loty. Pomimo, że druga i trzecia partia były stosunkowo wyrównane, to jednak przebiegały one pod dyktando Coricia, który potrafił sobie wypracować przewagę, a następnie ją utrzymać.

Ostatecznie Coric triumfował 4:6, 6:4, 6:3 co dało mu awans do drugiej rundy turnieju rangi ATP Masters 1000 w Szanghaju. Warto także wspomnieć, że Chorwat zakończył serię przegranych spotkań z Wawrinką – wcześniej przegrał z nim wszystkie trzy mecze. Teraz aktualnie 19. zawodnik rankingu ATP powalczy o poprawienie swojego najlepszego wyniku w tym turnieju – jego nieoczekiwanym rywalem będzie Bradley Klahn, który okazał się lepszy od Nicka Kyrgiosa.

Maders 2018-10-08 16:04:26
TRANSMISJE