Szanghaj: Porażki faworytów.

Kyrgios, Raonić i Simon poza turniejem.

Pierwszy dzień turnieju ATP Masters 1000 w Szanghaju nie był udany dla faworytów. Z imprezą pożegnali się Nick Kyrgios, Milos Raonić, a także Gilles Simon. W ich miejsce awansowali kolejno Marco Cecchinato, Mackenzie MacDonald oraz Bradley Klahn. Swoje mecze wygrali także Andreas Seppi oraz Yibing Wu.

Z pewnością był to dzień niespodzianek na kortach twardych w Szanghaju, a rozpoczęły się one w pojedynku Gillesa Simona z Marco Cecchinato. Francuz był tutaj wyraźnym faworytem, ale od początku było to wyrównane starcie, Simon wygrał pierwszego seta po tie-breaku, ale w dwóch kolejnych górą był już Włoch, który po drodze obronił piłkę meczową i zwyciężył 6:7, 6:4, 7:6.

Poza turniejem jest również Nick Kyrgios, który podobnie jak Simon wygrał pierwszą z Bradleyem Klahnem. Było to pewne zwycięstwo i nic nie wskazywało na obrót sytuacji, ale Australijczyk znacznie spuścił z tonu, popełniał głupie błędy i nie potrafił się skoncentrować na grze. Wykorzystał to Amerykanin, który pewnie serwował i wykorzystał nadarzające się okazje wygrywając 4:6, 6:4, 6:3.

Największą sensacją jest jednak porażka Milosa Raonicia, który od początku spotkania miał spore problemy w polu serwisowym. Tracąc dwukrotnie podanie postawił się w trudnej sytuacji przegrywając pierwszego seta. Jego gra uległa pozytywnej zmianie w drugiej odsłonie meczu, którą zdołał wygrać 7:5 i wydawało się, że to koniec emocji w tym spotkaniu. MacDonald grał jednak dość pewnie i to on wykorzystał szansę na przełamania, co później w konsekwencji dało mu wygraną 6:3, 5:7, 6:3.

Z awansu mogą się cieszyć także Andreas Seppi, który pewnie pokonał Adriana Mannarino 6:4, 6:4, a także Yibing Wu, który okazał się lepszy od swojego rodaka Zhe Li 7:6, 6:2.