Szanghaj: Tsitsipas skruszył opór Monfilsa

Zapraszamy do podsumowania meczów rozegranych w sesji porannej.

W poniedziałek zainaugurowano zmagania w przedostatnim tegorocznym turnieju rangi ATP Masters 1000, który jest rozgrywany na kortach twardych w Szanghaju. W sesji porannej do gry przystąpił między innymi Stefanos Tsitsipas, który musiał się sporo napracować, aby sięgnąć po triumf w starciu z Gaelem Monfilsem.

Już premierowa odsłona tego spotkania pokazała, że nie będzie to łatwa przeprawa dla faworyzowanego Greka. Chociaż Monfils w ostatnich miesiącach nie jest w najwyższej formie, to tego dnia grał nadzwyczajnie dobrze. Najlepszym potwierdzeniem tego niech będzie fakt, iż tenisista z Paryża przy podaniu rywala miał piłkę setową, ale po prostym błędzie ją zmarnował. Następnie doszło do tie-breaka i w nim górą był Tsitsipas. Taki rozwój sytuacji nie załamał Monfilsa, który koniec końców seta wygrał. To jednak było wszystko, na co było go stać i po trzysetowym boju musiał uznać wyższość rywala.

Z dobrej strony w poniedziałek zaprezentował się Sam Querrey, który w dwóch setach wyeliminował z rywalizacji rozstawionego z numerem osiem Diego Schwartzmana. Amerykanin od samego początku kontrolował to, co działo się na korcie, dzięki czemu triumfował 6:3, 6:4. W kolejnej rundzie na jego drodze stanie jego rodak – Taylor Fritz. 20-latek na inaugurację pokonał Robina Haase 6:3, 7:6(3).