Tiencin: Linette odrobiła straty

Polka zameldowała się w drugiej rundzie w Tiencinie.

Magda Linette w poniedziałek zakończyła serię trzech przegranych meczów z rzędu. Reprezentantka Polski w pierwszej rundzie zawodów rangi WTA rozgrywanych w Tiencinie okazała się lepsza od Evgeniyi Rodiny.

Poznanianka na pewno jak najszybciej będzie chciała zapomnieć o premierowej odsłonie tego pojedynku, gdyż nie zaprezentowała się w niej zbyt dobrze. Linette sprawiała wrażenie zagubionej na korcie, co szybko popłaciła przegraniem tego seta. Na szczęście nie spowodowało to nerwowości w jej szykach i w dalszej części meczu prezentowała się zupełnie inaczej – zdecydowanie lepiej. Druga partia była spektaklem jednej aktorki, którą była właśnie nasza rodaczka. Następnie trzeci set przyniósł za sobą wyrównaną rywalizację, którą lepiej wytrzymała poznanianka.

Ostatecznie Linette po dwóch godzinach oraz trzech minutach triumfowała 2:6, 6:1, 6:4 i awansowała do drugiej rundy turnieju WTA rozgrywanego w Tiencinie. Teraz Polka czeka na rywalkę w tej fazie – będzie nią albo rozstawiona z „czwórką” Aryna Sabalenka bądź Sofia Kenin.