Tokio: Miedwiediew z tytułem.

Niespodziewane zwycięstwo Rosjanina.

Najpierw wygrał kwalifikacje, a po niemal tygodniu wywalczy tytuł podczas turnieju ATP 500 w Tokio. Danił Miedwiediew w finale pokonał faworyzowanego reprezentanta gospodarza Keia Nishikori 6:2, 6:4, dzięki czemu po zaledwie godzinie i 4 minutach zapewnił sobie 3 tytuł w tym roku.

Zdecydowanym faworytem tego spotkania był Kei Nishikori, co też było widać na początku meczu. Już w pierwszym gemie Japończyk miał szansę na przełamanie, ale Rosjanin w porę opanował emocje i zaczął pewnie serwować. Nie można tego powiedzieć o rywalu, który w pierwszym secie stracił podanie dwukrotnie, przez co zdołał ugrać zaledwie 2 gemy.

Zapachniało niespodzianką jeszcze bardziej, kiedy w czwartym gemie szansę na „brejka” miał Miedwiediew, lecz wtedy reprezentant gospodarzy zdołał się wybronić. Presja na Nishikorim była coraz większa i to było kluczowe w decydujących fragmentach, gdyż przy stanie 4:5 stracił serwis, co spowodowało porażkę w ważnym dla niego finale.

Dla Rosjanina jest to 3 tytuł w karierze, do tej pory triumfował w Sydney oraz Winston-Salem, a wszystkie te zwycięstwa miały miejsce w tym roku.