Hongkong: Pewne zwycięstwo Muguruzy.

Hiszpanka bez problemu w drugiej rundzie.

Rozstawiona z numerem czwartym Garbine Muguruza zanotowała pewny start podczas turnieju WTA w Hongkongu. W pierwszej rundzie pokonała swoją rodaczkę Sarę Sorribes Tormo wygrywając 6:3, 6:1 w niecałe półtorej godziny, dzięki czemu awansowała do 2. rundy tej imprezy.

Zdecydowaną faworytką tego spotkania była bardziej utytułowana z Hiszpanek, co bardzo szybko się potwierdziło. Sorribes Tormo z dużą presją podeszła do tego spotkania i przegrała je właściwie w szatni, gdyż po kilkunastu minutach Muguruza prowadziła już 4:0. Co prawda rywalce udało się raz odłamać, ale na nic więcej nie było jej stać niż ugranie 3 gemów.

W drugiej partii przewaga Garbine była jeszcze większa i tym razem bez żadnego przestoju szybko zamknęła rywalizację. Dużo lepsza w każdym aspekcie gry oddała rodaczce zaledwie jeden gem i pewnie zakończyła to spotkanie.

Rywalką Muguruzy w drugiej rundzie będzie Ana Bogdan, która w trzech setach pokonała Caroline Dolehide.