Tianjin: Garcia w 2. rundzie.

Pewne zwycięstwo turniejowej "dwójki".

Rozstawiona z numerem drugim Caroline Garcia nie miała żadnych problemów na starcie turnieju WTA w Tianjin. Francuza bardzo pewnie pokonała kwalifikantkę reprezentującą gospodarzy Fang Ying Xun 6:4, 6:1 i w zaledwie godzinę i 10 minut awansowała do drugiej rundy chińskiej imprezy.

Sklasyfikowana na 218. pozycji w światowym rankingu reprezentantka Chin była skazywana na porażkę, jednak dość solidnie postawiła się Francuze w pierwszym secie. Co prawda większość seta przegrywała wyraźnie z przewagą przełamania, ale zdołała straty odrobić w niemal ostatnim momencie, co uradowało publiczność. Niestety dla niej Garcia szybko znów osiągnęła przewagę i pewnie zamknęła pierwszy set.

W drugim obyło się już bez niespodzianek i od początku do końcu dominowała turniejowa „dwójka”. Xun było stać zaledwie na ugranie jednego gema, lecz ten występ może zaliczyć do udanych.

W 2. rundzie Caroline Garcia zmierzy się z kolejną kwalifikantką z Chin, tym razem jej rywalką będzie Yuxuan Zhang, która niespodziewanie pokonała Irinę Begu.