Tianjin: Podsumowanie 2. dnia turnieju.

Zwycięstwa Mertens i Sabalenki. Sakkari i Collins poza turniejem.

Drugi dzień turnieju WTA w Tianjin już za nami, a w nim nie obyło się bez niespodzianek. Co prawda rozstawione z „trójką” Elisem Mertens i „czwórką” Aryna Sabalenka grają dalej, jednak numer siedem Danielle Rose Collins i „ósemka” Maria Sakkari pożegnały się z turniejem.

Zmagania podczas drugiego dnia turnieju rozpoczęły się m. in. od spotkania Elise Mertens, która mierzyła się z Lin Zhu. Faworytką oczywiście Belgijka, jednak pierwszy set bardzo wyrównany i nieco chaotyczny. Ostatecznie wygrany przez Elise, co przełożyło się na drugą partię, dzięki czemu pewnie zamknęła to spotkanie.

Znacznie dłużej na korcie spędziła Aryna Sabalenka, która miała niemałe problemy z Sofią Kenin, choć mało kto spodziewał się problemów Białorusinki. Dwa pierwsze sety jednak bardzo mocno wyrównane po których wynik był remisowy, a przewaga Sabalenki była widoczna dopiero w trzecim secie, kiedy to wygrała bez straty gema i awansowała z wynikiem 7:6, 4:6, 6:0.

Z turniejem pożegnała się z kolei Maria Sakkari, która nie wytrzymała presji w starciu z Katie Boulter. Faworytką tego starcia była oczywiście Greczynka, jednak twarde warunki postawiła rywalka, co znacznie wybijała z rytmu Sakkari. Efektem porażka w pierwszej partii po tie-breaku i szybko stracony serwis w drugiej, co było dla niej stratą nie do odrobienia, przez co przegrała 6:7, 3:6.

W drugiej rundzie nie zobaczymy Danielle Rose Collins, która po przegranej pierwszej partii 3:6 poddała mecz Timei Bacsinszky, a także Julii Putincewej, która z kolei po wyrównanej walce uległa Misaki Doi 0:6, 6:3, 6:7.