Johanna Konta już nie pracuje z Joycem

Johanna Konta już nie pracuje z Joycem

Brytyjka trzeci raz w przeciągu trzech latach rozstała się z trenerem.


Po 10 miesiącach wspólnych treningów Johanna Konta i Michael Joyce zakończyli współpracę. Brytyjka, która obecnie zajmuje 45. miejsce w światowej klasyfikacji, po kiepskim sezonie zdecydowała się na zmiany w swoim teamie.

Zawodniczka urodzona w Sydney miała bardzo dobre wyniki w 2016 i 2017 roku. W pierwszym z nich doszła do półfinału Australian Open i wygrała imprezę z cyklu Premier w Stanford. W następnym sezonie osiągnęła półfinał Wimbledonu, triumfowała w Sydney oraz Miami, a w lipcu awansowała na 4. pozycję w rankingu WTA.

Ten rok był zdecydowanie słabszy. Co prawda, Brytyjka doszła do finału w Nottingham, w którym uległa Ashleigh Barty, ale poza tym nie pokazywała dawnej formy. Podczas Australian Open i Wimbledonu odpadła w drugiej rundzie, a w Paryżu i Nowym Jorku nie przeszła pierwszej fazy turnieju. Poza Nottingham Open osiągnęła tylko dwa ćwierćfinały imprez z cyklu WTA.

Już wiadomo, że 45-letni Amerykanin, który przez 7 lat był w zespole Marii Sharapovej, rozpocznie pracę z Eugenie Bouchard. Finalistka Wimbledonu 2014 jest aktualnie 110. rakietą świata.

W 2016 roku trenerem Johanny Konty był Esteban Carril. Później pracowała z Wimem Fissettem. Jednak żadna z tych współpracy nie była długotrwała. Na razie nie wiadomo kto teraz dołączy do sztabu 27-latki.

karo 2018-10-10 10:51:11
TRANSMISJE