Szanghaj: Federer w 3. rundzie.

Trzysetowe zwycięstwo Szwajcara na start.

Rozstawiony z numerem pierwszym Roger Federer dość pewnie rozpoczął zmagania podczas turnieju ATP Masters 1000 w Szanghaju. Reprezentant Szwajcarii w pierwszym swoim spotkaniu pokonał Daniła Miedwiediewa 6:4, 4:6, 6:4 i po blisko dwóch godzinach awansował do 1/8 finału.

Zdecydowanym faworytem tego spotkania był oczywiście Federer, co też potwierdził przełamaniem już w pierwszym gemie serwisowym, jednak kilka chwil później jego rywal straty zdołał odrobić. Od tego momentu było to bardzo wyrównane spotkanie i o losach wszystkich partii zadecydowały końcówki.

W pierwszej partii lepszy był Szwajcar, ale już w drugiej to Rosjanin prezentował się lepiej i wykorzystał swoją szansę na „brejka”, co automatycznie dało mu zwycięstwo w drugim secie. W decydującej odsłonie meczu obaj mieli swoją szansę, ale wyszło doświadczenie Federera, który w samej końcówce przełamał przeciwnika i zakończył to spotkanie na własną korzyść ku uciesze kibiców.

W 3. rundzie Roger Federer zmierzy się z Roberto Bautista-Agutem, który także w trzech setach rozprawił się z Mackenzie MacDonaldem.