Szanghaj: Zverev zatrzymał Basilaszwiliego.

Zwycięstwa Tsitsipasa i Edmunda.

Trzeci dzień turnieju ATP Masters 1000 w Szanghaju zdecydowanie lepszy dla rozstawionych zawodników, niż miało to miejsce w dniu wczorajszym. Swoje mecze zwyciężyli Aleksander Zverev, Stefanos Tsitsipasa oraz Kyle Edmund. Z awansu do 1/8 finału cieszą się także Alex de Minaur oraz Marco Cecchinato.

Zmagania rozpoczęły się pojedynkiem, który zapowiadał się niezwykle ciekawie, a więc rywalizacja Aleksandra Zvereva oraz Nikoloza Basilaszwiliego. Mimo ostatnich występów obu zawodników faworytem dalej był Niemiec i tym razem pewnie wywiązał się ze swojego zadania. Mecz na ogół był dość wyrównany, jednak Zverev kontrolował sytuację na korcie, z kolei Gruzin na pewno odczuwał już zmęczenie. Efektem zwycięstwo turniejowej „czwórki” 7:5, 6:4.

Dwóch setów do awansu potrzebował także Stefanos Tsitsipas, jednak jego pojedynek z Karenem Czaczanowem do łatwych nie należał. W obu partiach musiał wychodzić z dużych opresji i tak w pierwszym secie odrobił z 1;4, a w drugim obronił 3 piłki setowe, co dało mu dość nieoczekiwane zwycięstwo 6:4, 7:6.

Pewne zwycięstwa zanotowali także Kyle Edmund oraz Alex de Minaur. Brytyjczyk pewnie pokonał Andreasa Seppiego 6:3, 6:4, a niemalże identycznym wynikiem zakończyło się spotkanie Australijczyka z Benoit Pairem 6:4, 6:3 i to oni zagrają o ćwierćfinał w Szanghaju.

Jeden z ciekawszych meczów tego dnia to jednak rywalizacja rozstawionego z numerem szesnastym Marco Cecchinato i Hyeona Chunga. Zdecydowanym faworytem tego meczu był oczywiście tenisista z Azji, który też to szybko potwierdził osiągając przewagą i bardzo pewnie wygrywając pierwszy set. Spotkanie to zaczęło się bardziej wyrównać od drugiego seta, wtedy więcej do powiedzenia miał Włoch, który doprowadził do tie-breaka, a w nim do wyrównania, co już było małą niespodzianką. Do większej doszło już w trzeciej partii, kiedy to Marco Cecchinato odrobił straty w kolejnym tie-breaku i ze stanu 1:4 wygrał całe spotkanie 4:6, 7:6, 7:6.