Szanghaj: Porażki Thiema i Cilicia.

Corić, Edmund i Gojowczyk z awansem.

Drugi dzień turnieju ATP Masters 1000 to przede wszystkim niespodziewane porażki Dominica Thiema oraz Marina Cilicia. Ich pogromcami okazali się kolejno Matthew Ebden oraz Nicolas Jarry. Z awansu mogą cieszyć się także Kyle Edmund, Peter Gojowczyk oraz Borna Corić.

Rozstawiony z numerem szóstym Domonic Thiem trafił na niespodziewanie twardy opór w starciu z Matthew Ebdenem. Australijczyk prezentował się bardzo pewnie, co pozwoliło na zwycięstwo w pierwszej partii. W kolejnych dwóch odsłonach zobaczyliśmy już tie-breaki i po wyrównaniu przez Austriaka wydawało się, że ma ten mecz pod kontrolą, a mimo to w decydującym momencie okazał się słabszy i uległ 4:6, 7:6, 6:7.

Trzy sety zobaczyliśmy również w starciu Petera Gojowczyka z Martonem Fucsovicsem i było to niezwykle zacięte spotkanie. Obaj prezentowali się naprawdę dobrze, jednak po dwóch godzinach i 41 minutach to Niemiec okazał się lepszy wygrywając 6:4, 6:7, 7:6.

Niespodziewanie z turniejem pożegnał się także Marin Cilić, który bardzo pewnie wszedł w spotkanie z Nicolasem Jarry pewnie wygrywając pierwszą partię 6:2. Od drugiego seta poziom gry rywala znacznie wzrósł, co dało wyrównane starcie. Chorwat zmarnował dwie piłki meczowe, po czym doszło do trzeciej partii, a w niej od stanu 5:3 przegrał 4 gemy z rzędu, co dało awans Chilijczykowi 2:6, 7:6, 7:5.

Problemów z awansem nie mieli natomiast Kyle Edmund, który pewnie pokonał Filipa Krajinovicia 7:5, 6:3 oraz Borna Corić, który z kolei rozprawił się z Bryadleyem Klahnem 6:4, 6:2.