David Ferrer nie zmieni decyzji

David Ferrer nie zmieni decyzji

Hiszpan potwierdza, że w 2019 roku zakończy tenisową karierę.


David Ferrer już kilka miesięcy temu zapowiedział, że na wiosnę 2019 roku zakończy tenisową karierę. Kilka dni temu reprezentant Hiszpanii przypomniał o sobie i po czasie posuchy sięgnął po triumf w zawodach rangi ATP Challenger Tour w meksykańskim Monterrey. Ten sukces jednak nie spowodował nagłej zmiany decyzji i tenisista z Javei podtrzymał wcześniejsze zapowiedzi.

– Byłem zaskoczony tym, jak dobry jest to turniej. Pod względem organizacji jest nawet lepszy od niektórych imprez rangi ATP World Tour. Wszystkim, którzy chcą tu wystąpić, mogę to polecić, bo gra tutaj to prawdziwa przyjemność – pochwalił Ferrer, a następnie dodał, że jego deklaracja sprzed kilku miesięcy nadal jest aktualna.

– Wciąż staram się dawać z siebie wszystko w każdym meczu. Kocham grać w tenisa, ale moja decyzja jest ostateczna. Nie wiem, czy jeszcze zdobędę jakikolwiek tytuł, ale i tak Monterrey na zawsze zapisze się w mojej pamięć – zakończył 36-latek, który ostatni turniej w karierze zamierza rozegrać w Madrycie.

Maders 2018-10-11 22:29:34
TRANSMISJE